S-a ales praful de campioana României. Săptămâna și umilința

Astra a fost încoronată drept campioana României în sezonul 2015-2016 cu Marius Șumudică antrenor și Ioan Niculae patron.

În prezent, Astra se zbate în mocirla din Liga a 3-a și nu o face deloc onorabil, ultima ispravă un 0-12 pe teren propriu.

Ioan Niculae este încă la cârma echipei aflată în prag de faliment

Formația încă patronată de Ioan Niculae, care a suferit o înfrângere istorică,  0-19 cu Tunari etapa trecută, a primit o căruță de goluri și de la FC Pucioasa.

Dâmbovițenii au câștigat cu 12-0, scor stabilit încă din minutul 40, meciul care a contat pentru etapa 8 din Liga 3, Seria 4.

Echipa pregătită de Vasile Bîrdeș, fostul fotbalist de la Chindia și de la FC Argeș, putea obține un scor fluviu dacă meciul nu se întrerupea în minutul 47. Pentru Pucioasa a marcat până și portarul, Ghițescu, asta după ce goalkeeperul ratase înainte o altă lovitură de la punctul cu var.

În repriza a doua, Astra a intrat pe teren în 7 jucători, după ce patru au rămas la vestiare. În minutul 47, un alt fotbalist de-al giurgiuvenilor s-a accidentat și nu a mai putut continua disputa, astfel că Astra a rămas în șase jucători, susțin cei de la dâmbovițeanul.com.

După opt etape, fosta campioană a României are un golaveraj uluitor: 0-78. Nu a reușit să obțină nici un punct, iar etapă de etapă singura problemă legată de rezultat este proporția scorului.