Răzvan Lucescu e terminat! Coşmar total pentru antrenorul român: ‘Am distrus ceea ce am construit în acest an!’

Răzvan Lucescu e terminat! Coşmar total pentru antrenorul român. O nouă lovitură încasată într-un final de sezon în care pare că nu mai are nicio şansă. Paok Salonic a încasat o nouă înfrângere usturătoare.

Răzvan Lucescu are mari probleme în Grecia. Paok Salonic a încasat-o grav de la AEK Atena. Echipa din capitală s-a impus cu 4-0 la Atena.

Răzvan Lucescu e terminat!

Pentru AEK Atena au marcat Zuber, în minutul 21, Moukoudi, în minutul 24, Garcia, în minutul 77, respectiv Fernandes, în minutul 86. PAOK a jucat în inferioritate numerică încă din minutul 10. Kargas a văzut cartonașul roșu direct.

După această partidă, Răzvan Lucescu s-a arătat extrem de dezamăgit de rezultat. „În primul rând, este un rezultat dur pentru mine și, bineînțeles, pentru întreaga echipă de la PAOK. Singurul lucru pe care îl putem face în acest moment este să ne concentrăm pe următorul, cel de duminică.

Noi, în ultimele trei săptămâni, am distrus ceea ce am construit cu efort în tot acest an. În trei săptămâni ne-am prăbușit, dar voi spune că mai avem încă trei săptămâni înainte ca să ne întoarcem din nou. Acesta este fotbalul.

Ne așteaptă o perioadă pentru a construi din nou caracterul și mai presus de toate pentru a găsi din nou motivația atât ca oameni, cât și ca profesioniști. Avem ocazia să închidem anul într-un mod pozitiv.

Cred că meciul esențial pentru noi a fost cel de acasă, împotriva lui AEK, de pe Toumba, la începutul play-off-ului. Acea înfrângere ne-a costat pentru că ne-a făcut să ne pierdem încrederea în sine și mai ales motivația că putem câștiga titlul. Acea înfrângere ne-a costat”, a spus Răzvan Lucescu, conform metrosport.gr.

Este a două bătaie la rând încasată de PAOK Salonic în campionat. După cea cu Panathinaikos, scor 1-2, acum cu AEK, scor 0-4. În urma acestor rezultat, PAOK a rămas pe locul 4, cu 60 de puncte. Ela 15 puncte distanță de AEK și Panathinakos, aflate la egalitate de puncte în fruntea clasamentului din Grecia. Pe locul al treilea se află Olympiakos, cu 63 de puncte.