Final de drum pentru Răzvan Lucescu! Nu a avut nicio şansă în derby. Sezon ratat pentru antrenorul român

Final de drum pentru Răzvan Lucescu! Nu a avut nicio şansă în derby. Sezon ratat pentru antrenorul român.

PAOK Salonic a pierdut, scor 1-2, meciul jucat, duminică, pe teren propriu, cu echipa Panathinaikos Atena. Panathinaikos a deschis scorul în minutul 38, prin Bernard, iar PAOK a egalat prin Augusto, în minutul 86.

În minutul 90+1, Ioannidis a marcat din penalti pentru Panathinaikos. În minutul 90+9, arbitrul a dictat penalti pentru PAOK, dar a revenit asupra decizia după consultarea sistemului VAR.

”După finala Cupei de anul trecut am spus că s-a făcut totul pentru ca Panathinaikos să câștige. Istoria se repetă. Anul acesta se fac mari eforturi să ia titlul. E adevărat, au avut o menalitate bună, dar și noroc.

Mai este și protecția aceasta de care se bucură echipele din Atena, nu doar în derby-uri. Mi-ar plăcea și mie să am parte de astfel de arbitraje în deplasare.

Astăzi ni s-a luat un penalty pentru ceea ce au spus că e un ofsaid milimetric. Poate că a fost. O să mă pronunț după ce o să revăd imaginile. La Ioannina am avut penalty și nu ni s-a dat.

Iar cu AEK arbitrul, efectiv, ne-a vânat. Și acest lucru ne-a împiedicat să jucăm. A fost meciul în care am avut cele mai mari șanse să-i învingem și am pierdut 0-1. Iar acum, 1-2. Îmi vine să merg pe jos 100 de kilometri după o înfrângere decisă astfel”, a spus Răzvan Lucescu, la conferința de presă.

În clasament, PAOK este pe locul 4, cu 60 de puncte, iar Panathinaikos este pe locul 2, cu 72 de puncte.