Probleme mari pentru David Popovici! S-a terminat finala de la 200 de metri liber. Ce a făcut românul în proba sa favorită

Probleme mari pentru David Popovici! S-a terminat finala de la 200 de metri liber din cadrul Campionatului European de înot în bazin scurt de la Otopeni.

David Popovici nu a reușit să prindă podiumul în una dintre probele sale favorite. Românul a terminat pe locul 4 cursa de 200 de metri liber. Primul loc i-a revenit lui Matthew Richards, din Marea Britanie.

Popovici, cel mai bun timp în semifinală

Popovici a avut în semifinala de 200 metri liber în bazin scurt cu cel mai bun timp, 1.42:04. Înainte de a lua startul în finală, tânărul înotător declara:

„M-am simţit un pic mai bine decât dimineaţă. Oricum e un pic mai uşor să învăţ dimineaţa decât după-amiaza. Este ok, cum ar fi zis Kobe: ‘Job’s not done’ (n.r. treaba nu e terminată), încă”, a declarat David Popovici pentru AntenaSport.

David Popovici va reveni în bazin în această seară. Luptă pentru finala la 100m liber, la Campionatele Europene.

Cursa lui David Popovici este la ora 19:39, în direct pe AntenaStars.