Performanţă senzaţională pentru Ciprian Tătăruşanu! Românul are Italia la picioare. Ce s-a întâmplat în meciul cu Monza

Performanţă senzaţională pentru Ciprian Tătăruşanu! Portarul român are Italia la picioare. S-a aflat ce s-a întâmplat în meciul cu Monza din Serie A care tocmai s-a încheiat. Nimeni nu s-ar fi aşteptat la asta.

AC Milan, cu portarul Ciprian Tătăruşanu titular, a învins sâmbătă, pe teren propriu, echipa Monza, într-un meci al etapei a 11-a din Serie A. Tătăruşanu a dat pasa la deschiderea scorului.

Performanţă senzaţională pentru Ciprian Tătăruşanu!

AC Milan s-a impus cu scorul de 4-1, prin golurile reuşite de Brahim Diaz (minutele 16 şi 41), Divock Origi (min. 65) şi Rafael Leao (min. 84). Pentru Monza a înscris Filippo Ranocchia, în minutul 70.

Portarul român Ciprian Tătăruşanu a fost integralist şi a oferit pasa de gol în minutul 16, atunci când Brahim Diaz a deschis scorul. AC Milan a urcat pe locul secund în clasament, cu 26 de puncte.