Nae Constantin a dat de pământ cu fotbaliștii săi! Anunț sumbru pentru fanii ploieșteni: Trebuie să vindem jucătorii să scăpăm de faliment

Petrolul a pierdut partida cu Rapid de pe Arena Națională, scor 3-1. Prahovenii au ratat și un penalty în prima repriză.

Nae Constantin, antrenorul Petrolului Ploiești, și-a certat jucătorii la finalul partidei și a făcut un anunț sumbru pentru viitorul clubului.

Nae Constantin este cu moralul la pământ

Pe lângă înfrângerea cu Rapid, antrenorul s-a arătat extrem de îngrijorat de situația financiară a clubului prahovean.

”Am făcut multe greșeli, mult prea multe! În prima repriză am greșit cât am greșit în tot campionatul.

Nu știu dacă e meritată victoria Rapidului, dar au dat trei goluri.

Trebuie să scoate maxim din meciul cu FCU Craiova, avem doar câteva zile să ne odihnim.

Sunt dezamăgit de fundașii mei, au greșit mult.

Financiar, suntem ” bine”, sunt promisiuni și speranțe de când sunt eu aici de 1 an jumate.

Ultima soluție este să vindem din jucători deși sper să nu se ajungă acolo. Ca Petrolul să nu se desființeze acolo vom ajunge.

Am înțeles că nu ne putem baza nici pe banii din drepturile TV. Este o situație delicată și repet, deși nu îmi doresc, doar vânzarea de jucători pare a fi soluția pentru noi”, a spus Nae Constantin la finalul partidei cu Rapid.

Petrolul va juca etapa viitoare cu FCU Craiova.