Ionel Dănciulescu îl face praf pe Zeljko Kopic! Cuvinte dure după ultimul meci al câinilor. Dinamo e într-o criză uriaşă

Ionel Dănciulescu îl face praf pe tehnicianul Zeljko Kopic! Cuvintele dure spuse de fostul atacant după ultimul meci al câinilor. Dinamo e într-o criză uriaşă și șansele de a rămâne în prima ligă scad de la o partidă la alta.

După remiza cu U Cluj (3-3), Ionel Dănciulescu nu s-a mai abținut și a avut un discurs dur legat de ceea ce s-a întâmplat pe terenul ardelenilor. Dinamo nu e reușit să câștige deși a marcat trei goluri.

Ionel Dănciulescu a răbufnit!

Fostul atacant al formației din ”Ștefan cel Mare” a făcut o analiză a meciului și a tras câteva concluzii în urma rezultatului. Acesta observat că Dinamo are momente foarte bune de joc dar și de neatenție, cum a fost la faza golului trei încasat în minutele de prelungire. Portarul Golubovic este cel care a schimbat soarta partidei în viziunea lui Dănciulescu.

„Mi-e greu să îmi găsesc cuvintele după o partidă în care Dinamo primește gol tot după minutul 90. Tu ai avut victoria în mână. Au reușit să facă 2-1, apoi controlează jocul și vine greșeala lui Golubovic.

După jocul se complică. Ahmed Bani a făcut un meci foarte bun. Nu știi să joci la rezultat. Ultima fază din care Dinamo a luat gol, a fost din fază fixă. Nu ai voie să iei gol din fază fixă. Trebuie să faci tot să nu primești gol din fază fixă. L-am văzut pe Bic, nu l-a marcat nimeni”, a spus Ionel Dănciulescu, la Digi Sport.

Elevii lui Zeljko Kopic așteaptă cu disperare meciurile celorlalte echipe. Rezultatele pe care le vor înregistra FCU Craiova și Poli Iași vor decide soarta dinamoviștilor. În această etapă, FC U Craiova se deplasează la UTA, iar Iași va juca la Sibiu, împotriva celor de la FC Hermannstadt.