Mirel Rădoi extrem de nemulțumit după victoria cu Sepsi: Preferam să luam gol și să jucam fotbal

CSU Craiova a câștigat partida cu Sepsi, scor 1-0, după un meci în care ocaziile mari le-au avut covăsnenii.

Oltenii și-au securizat locul 4 în timp ce Sepsi se indepărtează de playoff.

CSU Craiova are 4 victorii la rând dar Rădoi este nemulțumit

”O primă repriză bună pentru noi, datorită posesiei dar nu am găsit traseul către poartă.

În a 2-a repriză ei au preluat inițiativa și astfel noi am obșinut o victorie nemeritată.

Cred că elevii mei pot mult mai mult. Ne-am apărat prea jos de parcă jucam cu titlul pe masă sau în vreo competiție europeană.

Jucătorii au arătat disperați în multe momente și nu este un lucru bun.

Nistor cu Vătăjelu au înțeles mult mai bine ceea ce le-am cerut.

În prima parte din meci am arătat ca o echipă timidă și nu mi-a plăcut. Aș fi preferat să luăm gol și să jucăm fotbal.

Indiferent de rezultat, aș vrea să uit ultimele 15 minute din jocul acesta.

Au câștigat cei de la Sepsi posesie doar prin poziționare, nu înțeleg de ce au făcut pasul în spate.

Mai avem de muncă chiar dacă avem 4 meciuri la rând cu victorie, adversarii meritau cel puțin un egal azi.

Trebuie să ne consolidăm poziția că mai sunt multe etape de jucat și doar Farul pare sigură de playoff în momentul de față.”, a declarat Mirel Rădoi.

CSU Craiova se află pe locul 4 în Superligă.