Victorie mare pentru CSU Craiova. Sepsi, în derivă. A ajuns la trei înfrângeri la rând

CSU Craiova a câștigat la limită, scor 1-0, în deplasarea de la Sfântul Gheorghe.

Golul victoriei pentru olteni a fost marcat de Vătăjelu printr-o super execuție.

CSU Craiova se apropie de primele trei locuri

Meciul a început cu ocazii mari pentru Sepsi, în primele 25 de minute covăsnenii au ratat trei ocazii mari de gol.

CSU Craiova a avut prima și singura ocazie reală de gol din prima repriză, în minutul 40 când Baiaram reia periculos, cu capul, după o centrare a lui Bancu din stânga, dar pe lângă poarta lui Niczuly.

În inutul 58, Craiova deschide scorul prin Vătăjelu, care a tras superb în vinclu cu piciorul drept, după ce a fost găsit de Baiaram în marginea careului.

Sfârșitul partide le-a aparținut jucătorilor lui Cristiano Bergodi care au ratat din toate pozițiile, au lovit de două ori bara, iar meciul s-a termina 1-0 pentru CSU Craiova.

Sepsi: Niczuly – D. Ciobotariu, Ninaj, M. Tamas, A. Dumitrescu – Aganovic, J. Rodriguez – Rondon, G. Matei, M. Ștefănescu – Safranko
Rezerve: Began – R. Ispas, Bălașa, Francisco Junior, Golofca, Bărbuț, R. Varga, Achahbar, Tudorie
Antrenor: Cristiano Bergodi

CS Universitatea Craiova: Arlauskis – Papp, Mitrea, Screciu – Hanca, Al. Crețu, Căpățînă, Nistor, Vătăjelu – Rivaldinho, Baiaram
Rezerve: Lazar – Martic, Găman, Mateiu, Vînă, Ed. Florescu, Cîmpanu, Roguljic, Markovic
Antrenor: Mirel Rădoi

Stadion: Sepsi Arena, Sf. Gheorghe
Arbitru: Marian Barbu / Asistenți: Mircea Orbuleț, Marius Badea