Mircea Lucescu, ciuca bătăilor în Ucraina! Dinamo Kiev, o nouă înfrângere ruşinoasă. Nimeni nu se aştepta

Echipa lui Mircea Lucescu a ajuns ciuca bătăilor în Ucraina! Dinamo Kiev a încasat o nouă înfrângere ruşinoasă în campionat. Nimeni nu se aştepta la aşa ceva, dar Dinamo Kiev este într-o criză uriaşă.

Dinamo Kiev nu mai joacă nimic după ce a fost eliminată din play-off-ul Champions League.

Mircea Lucescu, ciuca bătăilor în Ucraina!

Echipa Dinamo Kiev, antrenată de tehnicianul român Mircea Lucescu, a pierdut sâmbătă, în deplasare, cu formaţia Zorya Luhansk, scor 2-3, în etapa a treia a Premier Liga, campionatul Ucrainei

Zorya a condus cu 2-0 la pauză şi s-a impus cu 3-2. Golurile au fost marcate de Rusyn (min. 7), Myshnyov (min 35), Brazkho (min. 70) – pentru Zorya, respectiv de Vanat (min. 49), Buyalskyy (min. 83) – pentru Dinamo.

Zorya a avut şi un jucător eliminat, Vantukh – în minutul 69. În clasament conduce zorya Luhansk cu 9 puncte din trei meciuri disputate.

Dinamo Kiev este pe poziţia a 15-a, penultima, cu două înfrângeri din două meciuri disputate.

Pentru Dinamo Kiev urmează meciul din grupa B a Ligii Europa, cu Fenerbahce Istanbul, în Turcia, joi, 8 septembrie.