Mihai Stoica surprinde pe toată lumea! Marea surpriza pregătită de cei de la FCSB. Anunț făcut în direct

Mihai Stoica surprinde pe toată lumea! Marea surpriza pregătită de cei de la FCSB. Anunț făcut în direct.

Marea surpriză de la FCSB pentru următorul sezon. Mihai Stoica îl vede ca pe o certitudine pe fotbalistul ajuns la echipă în 2021.

Mihai Stoica surprinde pe toată lumea

Este vorba despre Denis Haruț. Acesta are șanse mari să prindă mai multe minute decât anul trecut, când a jucat 966 de minute, în 16 partide, în toate competițiile. L-a convins pe Mihai Stoica după partidele amicale cu Anderlecht (2-5) și PAOK (1-1).

”O prestaţie foarte solidă a lui Haruţ în ambele meciuri. A făcut două meciuri foarte, foarte bune. Sunt jocuri de pregătire, dar cred că e o certitudine în momentul de faţă”, a spus Stoica, citat de orangesport.ro.

Fundașul cotat la 500.000 de euro ajungea la FCSB în 2021, de la Botoșani, pentru 700.000 de euro. Ajuns la 24 de ani, Denis și-a trecut în cont doar un assist pentru vicecampioni.

Debut cu stângul pentru Siyabonga Ngezana la FCSB

Debut cu stângul pentru Siyabonga Ngezana la FCSB! Introdus în minutul 60 al meciului amical dintre FCSB şi PAOK Salonic, fundaşul sud-african nu a reuşit să prevină reuşita echipei lui Răzvan Lucescu.

Ajuns cu întârziere în cantonamentul lui FCSB din Olanda, după ce a avut probleme cu viza, Ngezana a debutat în tricoul celor de la FCSB în meciul amical contra lui PAOK Salonic.

În minutul 71, noul fundaş al celor de la FCSB a alunecat în faţa lui Gordeziani, iar jucătorul lui PAOK a intrat în careu şi l-a învins pe Andrei Vlad. Grecii au restabilit egalitate, după ce primul gol al partidei a fost marcat de Florinel Coman.

Chiar dacă a greșit la meciul de debut, Siyabonga Ngezana a primit banderola de căpitan pe finalul partidei. Adrian Şut a fost înlocuit, iar banderola a ajuns pe braţul jucătorului sud-african.