Mihai Stoica s-a dezlănțuit! Noi acuzaţii devastatoare după derby. A dat de pământ cu arbitrajul de judeţ al lui Feşnic.

În plus, managerul general al echipei spune că cel mai probabil sunt jocuri de culise pentru ca FCSB să nu devină campioană.

Mihai Stoica, acuzaţii devastatoare după derby

Mihai Stoica face acuzații grave la adresa șefului FRF și a oamenilor săi. Asta după ce FCSB a pierdut meciul cu Rapid, 0-1, iar centralul Feşnic a gafat de mai multe ori.

Pe lângă faptul că Răzvan Onea și Dragoș Grigore nu au fost eliminați, Mihai Stoica spune că fluierașii au mai luat încă 3 decizii greșite. O intrare a lui Albu la Coman (pentru care nu a luat nici măcar galben), un duel Onea – Omrani în careul Rapidului, dar și un out de poartă pentru Rapid în prelungirile partidei.

„Vreau să vedem faza din minutul 43, intrarea lui Albu la Coman. Uitați-vă la intrarea ăsta. Feșnic dă din cap! Dă din cap! Vede faza, dă din cap! Uitați-vă ce fault e și nu dă cartonaș galben! E incredibil așa ceva! Aș mai vrea să vedem o fază din minutul 83, când Onea, același atlet perfect, îi sare în cap lui Omrani.

Este un penalty evident! Onea îi sare în cap lui Omrani, aflat în aer. Penalty e-vi-dent, pe care nu vrea să-l dea! Acum ajung la faza care pentru mine a fost cea mai importantă din tot meciul. Eu am văzut gesturile și mi-au fost suficiente. Sper să existe o filmare în care să văd exact. E o centrare a lui Octavian Popescu din stânga, Tamm trimite mingea cu capul într-un adversar și mingea iese în corner, evident pentru toată lumea.

Avram (n.r. – Valentin, arbitru asistent) dă să arate corner, iar Feșnic îi face cu mâna: «Nu, nu, nu, nu cumva. Lasă așa, aut de poartă, că se termină meciul».

Ce se putea întâmpla? Nu puteam da două goluri la aceeași fază. Puteam da un gol, dar la cum eram, era clar că nu vom da niciodată”, a declarat Mihai Stoica la Orange Sport.

FCSB, împiedicată în lupta pentru titlu

Stoica spune că nu se dorește ca echipa lui Gigi Becali să câștige titlul.

„Presupunerea mea… n-am nicio dovadă, habar nu am dacă este adevărat sau nu. Eu cred că dă foarte bine pentru imaginea FRF ca un club condus în stilul în care conduce Gigi Becali FCSB să nu câștige campionatul. Eventual, chiar să nu participe în cupele europene.

Pentru că ba n-am avut antrenor cu licență Pro, ba antrenorul cu licență Pro a fost pus acolo doar ca să fie pus. Ba acum a fost adus antrenor cu licență Pro din altă țară. Atunci, e foarte simplu de propagat ideea asta de la un nivel înspre bază, poate corpul arbitrilor”, a mai spus managerul general al echipei.