Mihai Stoica s-a dezlănţuit! L-a distrus pe arbitru: ‘Am văzut mulţi proşti, dar ăsta îi întrece pe toţi’

Managerul general al celor de la FCSB, Mihai Stoica s-a dezlănţuit! L-a distrus pe arbitrul care a condus semifinala de la Cupa Mondială 2022, Franţa – Maroc 2-0. Oficialul vicecampioanei s-a dezlănţuit pur şi simplu.

Mihai Stoica a avut o reacţie extrem de dură după a doua semifinală din Qatar. A răbufnit la adresa arbitrului mexican Cesar Ramos.

Mihai Stoica s-a dezlănţuit!

Mihai Stoica s-a enervat după ce arbitrul mexican nu a acordat un penalty clar pentru marocani în minutul 27. Conducătorul vicecampioanei României a lansat un atac teribil.

“Am văzut mulți proști la viața mea, dar arbitrul ăsta îi bate pe toți“, a reacţionat Mihai Stoica pe contul său de Facebook.

Oficialul lui FCSB a continuat să îl facă praf pe mexicanul Cesar Ramos. “E mai prost decât manelele noi”, a răspuns Stoica la unul dintre comentariile primite pe reţeaua de socializare.

Arbitrul din cea de-a doua semifinală a Cupei Mondiale a fost criticat dur pentru faza din minutul 27. Marocanii au cerut o lovitură de la 11 metri, dar fluieraşul s-a făcut că nu vede. Nu a fost atenţionat nici măcar din camera VAR. Theo Hernandez l-a fi faultat în careu pe Boufal, dar “centralul” a acordat fault în atac şi l-a avertizat pe jucătorul Marocului.

„După ce joacă mingea, jucătorul Franței își lovește adversarul. E penalty”, a declarat Ion Crăciunescu pentru gsp.ro. „E o fază confuză, dar e mai degrabă penalty”, a comentat şi arbitrul spaniol Perez Burrull pentru Radio Marca.