Mihai Stoica l-a făcut praf pe George Puşcaş! Ce l-a nemulţumit pe managerul FCSB: ‘Greşeli grave!’

Mihai Stoica dă de pământ cu George Puşcaş după Bosnia – România 1-0! Imediat după meci, managerul general al FCSB a spus ce l-a nemulţumit la jocul naţionalei din această seară. După Muntenegru – România 2-0, tricolorii au luat bătaie şi în Bosnia şi suntem lanternă roşie în grupă după două meciuri.

Atacantul României a avut o ocazie mare de gol în prima repriză, când nu a reușit să marcheze cu poarta goală, după ce driblase portarul advers. Faza l-a enervat la culme pe MM, care a răbufnit la adresa atacantului.

„E greu de scos din context, dar în meciul ăsta n-am jucat rău. Cam asta ar trebui să facă Puşcaş, să-şi rupă legitimaţia. Nu ai voie să ajungi cu portarul advers, să treci şi să scoată fundaşul de pe linia porţii.

Nu ai voie ca jucător al naţionalei. Greşelile astea sunt la fel de grave ca greşelile făcute de ceilalţi jucători din cauza cărora se iau goluri. Arată rău cifrele lui Edi, dar de data asta… Foarte mari ocazii am avut, imense”, a declarat Mihai Stoica la Orange Sport.

La finalul partidei, George Pușcaș a vorbit și el despre ratarea imensă din prima repriză, din Bosnia. „A decurs altfel jocul, am simţit că putem să facem mai mult. Regret pentru că puteam să deschid scorul. Din păcate n-am reușit. Trebuie să trecem peste, sper ca următoarele ocazii să ne intre mai repede.

Acum nu mai avem ce face, trebuie să trecem peste, să nu renunţăm. Cred că trebuie să fim o echipă şi să dăm fiecare ce avem mai bun”, a declarat George Pușcaș la Digisport.

11 iunie: România – Finlanda, ora 21:45, stadion Giulești (în direct pe Antena 1, liveTEXT pe GSP.ro)

14 iunie: România- Muntenegru, ora 21:45, stadion Giulești (în direct pe PrimaTV, liveTEXT pe GSP.ro)

23 septembrie: Finlanda – România, ora 21:45

26 septembrie: România – Bosnia-Herțegovina, ora 21:45

După două meciuri în grupă, România este lanternă roşie cu niciun punct acumulat. În schimb, Finlanda şi Bosnia conduc grupa cu 4 puncte, în timp ce Muntenegru este pe locul 3, cu doar trei puncte.