Mihai Rotaru nu s-a mai abţinut! Anunţul momentului despre Costel Gâlcă. Dezvăluiri de ultimă oră după victoria contra celor de la Rapid

Patronul oltenilor, Mihai Rotaru nu s-a mai abţinut! Anunţul momentului despre noul antrenor, Costel Gâlcă. Acesta a făcut dezvăluiri de ultimă oră după victoria contra celor de la Rapid.

Mihai Rotaru a fost bucuros după victoria de luni seara împotriva celor de la Rapid. Echipa sa a reușit să marcheze golul victoriei în minutele de prelungire, prin Alexandru Crețu. Nimeni nu se mai aștepta la astfel de răsturnare de situație.

Mihai Rotaru nu s-a mai abținut!

Șeful oltenilor s-a bucurat foarte mult după ce CSU Craiova a reușit să obțină toate cele trei puncte. Acesta spune că echipa sa a meritat victoria pe deplin (1-2). Suspansul a făcut partida mult mai interesantă mai ales că ultimul gol a fost marcat în minutele de prelungire.

„O victorie frumoasă, dar ca orice victorie în minutul 90, știți cum e ‘Te iubesc, dar nu ca pe o victorie în minutul 90’. A fost și o atmosferă frumoasă pe stadion. Un meci cu multe ocazii, din punctul meu de vedere, nu un meci foarte bun din punct de vedere tehnic.

Un meci cu ritm care putea să încline balanța oricând într-o parte sau alta. Noi am avut ocazii bune să mărim scorul și chiar începutul reprizei a doua. Pe final, Rapidul a egalat și, de ce nu, putea să câștige. Per total, victoria noastră a fost meritată. Am avut mai multe ocazii. Să nu uităm ocazia lui Răzvan, a lui Danciu, încă o acțiune foarte bună în stânga. Asta a fost istoria, ne-am bucurat de fotbal“, a spus Mihai Rotaru, conform fanatik.ro.

Lupta pentru locul doi nu este gata, toate echipele pot influența clasamentul. Și Rapidul mai poate prinde cupele europene, deși după înfrângerea de ieri speranțele sunt aproape nule iar hunedorenii de la Corvinul s-ar putea să nu obțină licența.

„Până în ultima etapă, oricare din cele 3 echipe poate termina, noi, Farul, CFR, poate termina pe 2, pe 3 sau pe 4. Acum sigur, dacă Rapid bate la CFR poate să ia opțiune pentru locul 4, care dintr-o conjunctură poate duce în Europa. Dacă Corvinul câștigă Cupa și nu poate merge în Europa, locul 4 merge la baraj“, a mai spus Mihai Rotaru.

Finanțatorul de la CSU Craiova este mulțumit de noul tehnician și apreciază munca acestuia.

„Am fost destul de compacți, au început să se vadă traseele de joc, nu jucăm la întâmplare. Atitudine bună și în momentul în care câștigi în minutul 90 și ai câteva ocazii bune până la marcarea golului înseamnă că implicarea ta și atitudinea au fost conform așteptărilor pe care le avem“, a mai spus Mihai Rotaru.