Marius Măldărăşanu s-a dezlănţuit! Anunţul serii după egalul cu Sepsi: ‘Ne-a lipsit Paraschiv’ + Mesaj pentru Baba Alhassan, înaintea plecării la FCSB

Marius Măldărăşanu s-a dezlănţuit! Anunţul serii după egalul cu Sepsi. Cei de la Hermannstadt au terminat anul cu un egal pe propriul teren, scor 1-1. Chiar dacă au condus din minutul 6, sibienii nu au reuşit să câştige.

Oamenii lui Marius Măldărăşanu au ajuns la 9 etape consecutive fără înfrângere pe propriul teren. La finalul meciului a spus clar. Chiar dacă a ratat victoria, este mulţumit de rezultat şi de evoluţia echipei sale.

Marius Măldărăşanu s-a dezlănţuit!

„Am început bine, am marcat repede. Sepsi a avut posesia, nu le-am dat spaţii. Puteam face 2-0 pe început de repriză secundă. Ne-a lipsit Paraschiv. L-am băgat pe Neguţ neîncălzit. Este un punct care se acumuleazî. Ţinem aproape de echipele din play-off. Îi felicit pe băieţi pentru tot anul.

Suntem acolo, puteam mai mult, dar trebuie să muncim mai mult. Toate echipele vor în play-off. La noi e la nivel de dorinţă. Putem în continuare. Nu jucăm însă singuri. E foarte echilibrat din cauza echipelor mari care se bat la campionat şi nu şi-au luat punctele cu echipele mici”, a spus Marius Măldărăşanu, la finalul meciului, în direct la Digi Sport.

Antrenorul celor de la Hermannstadt a vorbit şi despre Baba Alhassan, viitorul jucător al celor de la FCSB. „Baba Alhassan a rămas ca să îşi ia permisul de muncă. S-a antrenat, i-am spus că e nevoie de el. Să plece cu capul sus. A vrut să joace. dacă simţeam că nu vrea nu juca. Până la urmă, e normal să joci indiferent dacă pleci. Are o datorie faţă de echipă”, a mai spus Marius Măldărăşanu, conform sursei citate.