Final incendiar la Sibiu! S-a terminat Hermannstadt-Sepsi. Ce au făcut băieţii lui Marius Măldărăşanu

Final incendiar la Sibiu! S-a terminat Hermannstadt-Sepsi. S-a aflat ce au făcut băieţii lui Marius Măldărăşanu. A fost un meci pe muchie de cuţit, cu două echipe care trag tare pentru a prinde un loc de play-off.

Băieţii lui Marius Măldărăşanu au început tare meciul şi au deschis scorul la una din primele faze.

S-a terminat Hermannstadt-Sepsi

Hermannstadt şi Sepsi speră să prindă un loc de play-off la finalul sezonului regulat din Superliga. Ambele au mari emoţii, după ultimele rezultate din campionat. Băieţii lui Marius Măldărăşanu au început însă meciul tare. Jipa a deschis scorul după doar 6 minute, spre bucuria celor 2.600 de oameni care au asistat la meci, număr oficial.

Sepsi a încercat să riposteze, dar covăsnenii s-au trezit abia pe finalul meciului. Safranko a marcat, dar golul său a fost anulat pe motiv de fault în faza premergătoare reuşitei. Totuşi, oamenii lui Bernd Storck au continuat să forţeze. La 10 minute după faza golului anulat, oaspeţii au reuşit să egaleze. Kallaku a fost cel care a marcat, cu un şut din careu.

S-a terminat Hermannstadt-Sepsi 1-1 şi ambele echipe rămân pe loc de play-off, dar pierd două puncte care ar putea fi cruciale în lupta pentru un loc în primele 6 ale clasamentului Superligii.

Hermannstadt – Sepsi, echipe de start:

HERMANNSTADT (4-4-2): Căbuz – Butean, Găman, Bejan (cpt.), Al. Oroian – Balaure, Mino Sota, Alhassan, Jipa – G. Iancu, D. Paraschiv
Rezerve: Muțiu – Medina, Antoche, Murgia, Bărbuț, Bucuroiu, Neguț, Biceanu, Fonseca
Absenți: D. Iancu (accidentat)
Antrenor: Marius Măldărășanu

SEPSI (3-4-3): Niczuly (cpt.) – D. Ciobotariu, Kecskes, Ninaj – Oteliță, Alimi, Păun, Ștefănescu – C. Matei, Safranko, Damașcan
Rezerve: D. Moldovan – Fl. Ștefan, D. Oroian, Bălașa, Aganovic, R. Varga, Kallaku, Rondon, Debeljuh
Absenți: I. Gheorghe (suspendat)
Antrenor: Bernd Storck