Măcel pe Arena Naţională! S-a terminat FCSB-Hermannstadt. Ce au făcut băieţii lui Elias Charalambous

Măcel pe Arena Naţională! S-a terminat FCSB-Hermannstadt. S-a aflat ce au făcut băieţii lui Elias Charalambous. A fost un adevărat galop de sănătate pentru liderul la zi din Superliga care a făcut un meci foarte solid.

Băieţii lui Elias Charalambous s-au impus, fără probleme, în meciul cu cei de la Hermannstadt. Una dintre revelaţiile Superligii a fost de nerecunoscut pe Arena Naţională.

S-a terminat FCSB-Hermannstadt

Oamenii lui Elias Charalambous au început tare meciul. Au avut mai multe şanse de a marcat până la deschiderea scorului. Căpitanul Darius Olaru a făcut 1-0 după un şut superb, în minutul 22. Jucătorii lui Marius Măldărăşanu au fost de nerecunoscut. Au încasat şi al doilea gol înaintea pauzei.

Tot Darius Olaru a făcut 2-0, în minutul 45, cu un şut imparabil, pe colţul lung. Scorul a căpătat proporţii în minutul 57. A marcat pentru 3-0 Florinel Coman, spre bucuria celor 6.425 de fani care au fost prezenți la meci, cifră oficială.

S-a terminat FCSB-Hermannstadt 3-0 şi vicecampioana se desprinde la 8 puncte de urmăritoarea CFR Cluj. Totuşi, formaţia din Gruia are un meci în minus, cel cu Sepsi.

FCSB – Hermannstadt, echipe de start

FCSB: Târnovanu – Crețu, Ngezana, Dawa, Radunovic – Lixandru, Șut, Olaru – Băluță, Oct. Popescu, Fl. Coman
Rezerve: Vlad, Haruț. Pandele, Ov. Popescu, Ganea, Pantea, Rotariu, Radaslavescu, Djokovc
Antrenor: Elias Charalambous

Hermannstadt: Căbuz – Butean, Găman, Stoica, Oroian – Balaure, Murgia, Mino, Jipa – G. Iancu, Fonseca
Rezerve: Muțiu, Etiene, Bejan, Antoche, Petre, Bărbuț, Bucuroiu, Neguț, Biceanu
Antrenor: Marius Măldărășanu