Lovitură totală pentru urmaşa Simonei Halep! Jaqueline Cristian nu a avut nicio şansă. A fost eliminată de la Roma

Lovitură totală pentru urmaşa Simonei Halep! Jaqueline Cristian nu a avut nicio şansă. A fost eliminată de la Roma. Jucătoarea noastră nu a reuşit calificarea pe tabloul principal al turneului din capitala Italiei.

Jaqueline Cristian nu a mai reuşit evoluţiile bune de la turneele trecute. A părăsit repede turneul WTA de la Roma.

Lovitură totală pentru urmaşa Simonei Halep!

Jucătoarea de tenis Jaqueline Cristian, locul 68 mondial şi principala favorită în calificări, a ratat, marţi, accederea pe tabloul principal la turneul de categorie WTA 1000 de la Roma.

Urmaşa Simonei Halep a fost învinsă de o jucătoare mai slab cotată. A câştigat primul set cu 6-3, dar nu a fost de ajus. Cristian a fost învinsă în turul doi sportiva franceză Varvara Graceva, locul 88 mondial şi favorită 13 în calificări, scor 3-6, 6-2, 6-3.

Meciul a durat două ore şi 31 de minute. Pentru accederea în turul doi al calificărilor, Cristian va primi 8.030 de euro şi 12 puncte WTA.