Imagini de colecţie cu Ana Bogdan! Dezvăluirea care i-a lăsat mască pe fani. Ce le-a arătat sportiva / Foto

Au apărut imagini de colecţie cu Ana Bogdan! Sportiva a făcut o dezvăluire care i-a lăsat mască pe fani.

Ana Bogdan (30 de ani, 59 WTA) a postat recent o fotografie în care se poate observa că pe mâna ei a apărut un inel ce pare a fi de logodnă.

Imagini de colecţie cu Ana Bogdan

De altfel, în pozele postate de jucătoare în urmă cu o lună, ea nu avea acest inel la mână.

„Prima dată când concurez în această frumoasă competiție. Astăzi a fost o zi bună”, a scris sportiva pe Instagram.

Jucătoarea de tenis are o relație de ceva timp cu Simone Tempestini, pilot de raliuri și fiul lui Marco Tempestini.

Sportiva va juca astăzi cu Caroline Garcia (29 de ani, 4 WTA), în turul doi al turneului de la Roma.

Ea s-a calificat în turul secund după ce a câștigat în două seturi cu japoneza Nao Hibino (28 de ani, 118 WTA), scor 7-5, 6-0. Meciul a durat o oră și 21 de minute.

Partida a fost întreruptă în primul set, la scorul de 5-5, din cauza ploii. Cele două jucătoare nu se mai întâlniseră niciodată în circuit.

Pe de altă parte, raportul meciurilor dintre sportiva din Franța și Ana Bogdan este de 2-0. Cele două jucătoare s-au duelat la Wimbledon (6-4, 6-3) în 2017 și la Varșovia (6-4, 6-1) în 2022.

Pentru calificarea în turul doi, Ana Bogdan și-a asigurat un cec în valoare de 12.652 de euro.