Gigi Becali, atacat frontal! Jucătorul care îl va scoate din minţi pe şeful de la FCSB: ‘Trebuie să dau gol mereu ca să nu fiu schimbat’

Gigi Becali a fost atacat frontal! Un jucător de la FCSB nu mai suportă. După meciul cu CSU Craiova, încheiat la egalitate scor 1-1, un jucător de la FCSB a declarat că nu este mulțumit de situația de la echipa „roș-albastră”.

Este vorba de cel mai în formă fotbalist din lotul vicecampioanei, Malcom Edjouma. Mijlocașul a adus un punct pentru echipa lui Becali, reușind să marcheze printr-o lovitură de cap superbă.

Gigi Becali a fost vizat direct

Gigi Becali a fost vizat direct, de către Malcom Edjouma. Jucătorul celor de la FCSB a ajuns la 11 reușite în acest sezon, chiar dacă este un mijlocaș central. Totuși, acesta a dat de înțeles că nu este mulțumit de situația de la FCSB. Edjouma este de părere că dacă nu reușește să marcheze nu este păstrat pe teren mai mult de 45 de minute.

„Îmi place să joc împotriva echipelor mari. Când e greu, trebuie să-ți demonstrezi calitatea, să arăți ce poți. Îmi plac astfel de meciuri. Îmi este greu. De fiecare dată trebuie să înscriu ca să rămân pe teren. Dacă nu înscriu, joc doar 45 de minute! Acum am jucat mai mult de 45 de minute și am înscris.

Nu este responsabilitatea mea. Când joc, încerc să-mi ajut echipa. Am reacționat bine în a doua repriză, dar ne-a lipsit eficiența. Trebuie să fim nemiloși, să înscriem mai mult. Sunt înalt, uneori adversarii nu mă pot bloca când vin din spate. Când am șansa să joc, reușesc să înscriu.

Cu siguranță putem câștiga titlul, trebuie să fim mai incisivi în față. Fiecare meci este dificil, dar trebuie să nu ne temem. Mie-mi place sentimentul pe care-l oferă astfel de meciuri.
Pentru mine a fost penalty (n.r. – la duelul lui Ivan), am fost în fața lui, iar el nu a atins mingea. Am vrut să împing mingea în față, iar el m-a lovit. Mi-am pierdut echilibrul și am căzut. Nu-l înțeleg pe arbitru”, a declarat Edjouma, după meciul de aseară.

Echipa lui Gigi Becali a început cu stângul acest play-off. „Roș-albaștrii” nu au reușit să se impună aseară în fața celor de la CSU Craiova. Acum, Farul Constanța și CFR Cluj. se pot distanța la 5 puncte față de echipa latifundiarului din Pipera.

Farul și CFR vor juca astăzi. „Marinarii” vor disputa primul meci din play-off acasă, împotriva celor de la Sespi Sf.Gheorghe, în timp ce formația antrenată de Dan Petrescu primește vizita celor de la Rapid București.