Costel Gâlcă face anunţul nopţii! Avertisment pentru jucători, după înfrângerea cu CFR Cluj: ‘Trebuia să facem mai mult’ + Obiectiv clar pe finalul sezonului de Superliga

Costel Gâlcă face anunţul nopţii! Avertisment pentru jucători, după înfrângerea cu CFR Cluj. CSU Craiova a pierdut pe teren propriu, scor 0-1 şi a ratat şansa de a urca pe locul secund în Superliga.

Costel Gâlcă şi-a avertizat jucătorii. Au luat golul prea uşor şi nu şi-au creat alte ocazii de a marca.

Costel Gâlcă face anunţul nopţii!

„Am fost cam respectouşi cu ei în prima repriză. Repriza a doua ne-am desfăcut. Preferam să luăm altfel golul. A fost şi neşansă şi reacţia noastră târzie. Trebuie să facem mult mai mult în atac ca să câştigăm un meci. Prima repriză nu am avut nicio şansă de a marca. CFR Cluj are experienţă mai mare, riscă mai mult”, a spus Costel Gâlcă, la finalul meciului, în direct la Digi Sport.

Costel Gâlcă are un obiectiv clar. Chiar dacă cei de la CSU Craiova au pierdut cu CFR Cluj acesta este convins că echipa sa poate termina sezonul pe locul secund în Superliga. „Avem doar 4 meciuri. Sper să facem meciuri mult mai consistente ca să câştigăm. tragem speranţe să terminăm cât mai sus. Şi cu Rapid, şi cu celelalte sunt meciuri grele. Încerc să iau deciziile cele mai bune, dar apar şi accidentări şi îţi dă planul peste cap.

Sper ca lupta să fie până în ultima etapă. Să ajungem până la ultimul meci să ne batem pentru locul 2″, a mai spus Gâlcă, conform sursei citate.