Gică Hagi surprinde pe toată lumea! Mesaj direct pentru Edi Iordănescu. Anunțul antrenorului de la Farul după Elveția-România

Gică Hagi surprinde pe toată lumea! Mesaj direct pentru Edi Iordănescu după meciurile din preliminariile EURO 2024.

Tricolorii au terminat la egalitate, scor 2-2, meciul cu Elveția, după ce au fost conduși, 2-0, până în minutul 89.

Gică Hagi, mesaj direct pentru Edi Iordănescu

România a fost condusă la Lucerna până în minutul 89, apoi a revenit și a obținut un rezultat de egalitate.

Gică Hagi spune că important este rezultatul și faptul că acum naționala României are o șansă în plus să meargă la EURO 2024.

”Pentru mine nu contează cum începi, contează cum termini. Contează rezultatul, mai ales în momentul nostru. Cred că toată țara își dorește să ajungem la EURO. Un rezultat foarte bun, o reacție bună a echipei. Așa este fotbalul, de asta este iubit, când nu ești concentrat adversarul vine și te pedepsește. Tot ce rămâne în fotbal sunt faptele, nu vorbele. Un rezultat foarte bun care aduce încredere și speranță tuturor.

Cred că am fost printre puținii din România care am spus că trebuie să construim nu să reconstruim o echipă puternică. Asta nu se face repede, trebuie să ai puțină răbdare și încredere pentru a deveni competitivi.

Cred că toți am văzut că ne trebuie mai mult curaj, 100%. Probabil că această încredere vine cu aceste rezultate, lucrurile merg într-o direcție bună. Să sperăm că în septembrie vom arăta mai bine și să câștigăm. E nevoie să câștigăm, jucăm acasă cu Israel.

Trebuie luat fiecare meci în parte, trebuie ca lotul să fie conectat. Trebuie să fim pragmatici și să producem rezultate”, a declarat Gică Hagi, la Digi Sport.

România este pe locul doi în grupă, la două puncte de liderul Elveția.