Florin Pârvu are tupeu! Ce a putut să spună după înfrângerea cu FCSB: ‘Fault la Bratu, mâna în gât pusă de Radunovic’ + Avertisment pentru echipa sa înaintea play-out-ului

Florin Pârvu are tupeu! S-a aflat ce a putut să spună după înfrângerea cu FCSB. Antrenorul celor de la Petrolul era supărat după bătaia încasată în faţa liderului din Superliga. Spune că formaţia sa a fost dezavantajată de arbitraj.

Florin Pârvu a acuzat arbitrajul lui Florin Andrei. A spus clar că a fost fault la Bratu, înaintea înscrierii golului. Apoi, a cerut şi un penalty la duelul dintre Bratu şi Radunovic.

Florin Pârvu are tupeu!

„Nu suntem resemnaţi. Prima repriză am închis destul de bine, dar în repriza a doua au marcat.. Apoi, am schimbat modulul de joc. Am pus presiune pe ei şi am reuşit să punem presiune fără să concretizăm. Plutea golul în aer. Nu vorbesc de arbitraj, dar au fost situaţii care trebuie analizate.

Fault la Bratu, mâna în gât pusă de Radunovic la Bratu. pentru noi urmează un meci cu Sepsi acasă. Apoi, va fi o luptă crâncenă în play-out. A fost o lipsă de concentrare. Ei aşteptau să se fluiere şi nu au fost concetraţi. Mereu trebuie să faci mai mult ca antrenor. FCSB de la jumătatea reprizei a doua a început să tragă de timp. A fost strategia lor, au jucat la rezultat”, a spus Florin Pârvu, la finalul meciului, în direct la Digi Sport.

Şi Sergiu Hanca a vorbit după înfrânerea cu cei de la FCSB. A spus clar de ce Petrolul a ratat şansa de a merge în play-off. „Când le dai spaţii, pot face diferenţa. A fost o semiocazie. Mergem mai departe să ne refacem. Vineri, avem meci şi în play-out să scoatem maxim. la prânz nu jucam. Îmi pare rău că nu am putut sta mai mult pe teren să-mi ajut echipa. Aseară nici nu puteam să merg.

Am tras cât am putut. Îmi pare rău că nu am putut sta mai mult pe teren, să-mi ajut echipa. Pentru noi era ultima şansă la play-off, la ei să păstreze diferenţa de puncte. Mai sunt nervi la fotbal. Nu a fost teamă la noi. 1-0 sau 2-0 tot aia era. Nu în seara asta s-a pierdut calificarea în play-off. La anul trebuie să fim mai puternici să prindem play-off-ul”, a spus Hanca, conform sursei citate.