Florin Pârvu s-a enervat cumplit! Atac dur la adresa arbitrilor: ‘A fost fault în atac’ + Mesaj pentru propria echipă după înfrângerea din prelungiri

Florin Pârvu s-a enervat cumplit. Atac dur la adresa arbitrilor după ce Petrolul Ploiești a pierdut meciul cu CFR Cluj, scor 1-2.

Tehnicianul a avut un mesaj și pentru propria echipă după înfrângerea suferită în prelungiri. Clujenii sunt pe locul 2 cu 42 de puncte acumulate, în timp ce Petrolul are 31 de puncte și este pe poziția a 9-a.

Florin Pârvu s-a enervat cumplit! Atac dur la adresa arbitrilor

Irobiso a deschis scorul în minutul 23. Keita a restabilit egalitatea în repriza a doua, în timp ce veteranul Ciprian Deac a marcat golul victoriei în prelungiri.

Antrenorul ploieștenilor a vorbit despre golul controversat înscris în prelungiri.  În minutul 90+4, Peter Michael a câștigat un duel contra lui Paul Papp. I-a pasat apoi lui  Deac. Ploieștenii au protestat reușita, în timp ce suporterii au strigat „Hoții, hoții”.

„Încercăm să înțelegem cum nu s-a fluierat aici (n.r. la duelul Michael – Papp). Lăsăm specialiștii să decidă. Ce vreau să spun e că Petrolul a arătat că știe să joace fotbal cu o echipă care a câștigat campionatul și acum este pe locul doi.

Dacă se termina egal, eram nemulțumit. Petrolul putea să câștige. Acest joc trebuie să fie ca un nou început pentru noi.

Nu am vorbit cu arbitrul, sunt oameni de lângă echipă care au primit mesaje de la foști arbitri care spun că se putea da fault. Și Paul a zis că a fost incomodat. Nu aș vrea să intru în analiza arbitrajului, o să lăsăm specialiștii să decidă. Petrolul a arătat că poate juca fotbal și poate fi superioară echipei de pe locul doi.

Eram nemulțumit la egal, puteam câștiga meciul fără probleme. Au fost ocazii mari de tot. În afară de aceste ocazii, îmi felicit jucătorii, am avut atitudine, am câștigat duelurile, vreau să spun că acest joc trebuie să fie un nou început pentru noi.

Echipa care a fost mai prezentă pe teren a fost Petrolul, am câștigat mai multe dueluri. Irobiso e un jucător care ne va ajuta, a revenit și a jucat foarte bine, a făcut un meci solid. A marcat un gol foarte frumos, dar la final rămânem cu acest joc bun, am arătat ca o echipă care poate fi de play-off”, a declarat Pârvu, la Digi Sport.