Final pe muchie de cuţit la Sibiu! S-a terminat Hermannstadt-Poli Iaşi. Ce au făcut oamenii lui Marius Măldărăşanu în meciul supravieţuirii pentru moldoveni. Lanterna roşie din Superliga avea nevoie disperată de victorie.

Jucătorii lui Marius Măldărăşanu au jucat mai bine în prima repriză, dar nu au reuşit să marcheze.

S-a terminat Hermannstadt-Poli Iaşi

Pe finalul primei reprize, oaspeţii au marcat prin Alin Roman. Acesta a fost însă anulat pentru ofsaid. În partea a doua, sibienii lui Marius Măldărăşanu nu au mai avut şanse de a marca. Mai mult, în minutul 74, Bettaieb a prins un şut de la distanţă, fără speranţă pentru Căbut, spre disperarea celor 3188 de spectatori prezenți, la meci, cifră oficială. Scor final Hermannstadt-Poli Iaşi 0-1 şi moldovenii obţin 3 puncte uriaşe în lupta pentru evitarea retrogradării. La final, fanii gazdelor au taxat evoluţia gazdelor. S-a strigat Ruşine, Ruşine, semn că nu le-a convenit deloc evoluţia favoriţilor în faţa unei candidate la retrogradare.

Hermannstadt – Poli Iași, echipe de start

Hermannstadt (4-4-2): Căbuz – R. Opruț, Ionuț Stoica, V. Găman, M. Butean – Ianis Stoica, Mino Sota, A. Murgia, S. Balaure – C. Neguț, G. Iancu
Rezerve: Muțiu, I. Pop, Medina, Bejan, Antoche, Dragoș Iancu, Biceanu, D. Paraschiv, A. Oroian, Jipa, K. Ciubotaru, Fonseca