Final încins de meci pe Arcul de Triumf! S-a terminat Dinamo-Sepsi. Partida, decisă de o reuşită pe final de repriză

Final încins de meci pe Arcul de Triumf! S-a terminat Dinamo-Sepsi. Partida, decisă de o reuşită pe final de repriză. Câinii lui Ovidiu Burcă erau în aşteptarea primelor puncte după revenirea în Superliga.

Dinamo a fost încurajată de 5.100 de fani pe Arcul de Triumf, dar a fost degeaba. Chiar dacă Sepsi a jucat economicos, s-a impus fără mari probleme.

S-a terminat Dinamo-Sepsi

Dinamo a avut iniţiativa tot meciul, dar nu a reuşit să se impună nici în a treia etapă. Băieţii lui Liviu Ciobotariu au marcat chiar înaintea pauzei prin Safranko, în minutul 41. Varga a centrat excelent în careu, acolo unde Safranko s-a demarcat foarte bine și a marcat cu un șut din prima.

Pe final, Sepsi şi-a dublat avantajul. Alimi a marcat un gol validat de VAR. A fost 3-0 după reuşita superbă a lui Aganovic. S-a terminat Dinamo-Sepsi 0-3 şi covăsnenii acumulează 7 puncte după 3 etape. De partea cealaltă, câinii lui Burcă sunt ultimii în Superliga, fără niciun punct după 3 etape.

Dinamo – Sepsi, echipe de start

Dinamo: Golubovic – Cr. Costin, Giafer, R. Grigore, Moura – Larrucea – Bani, N. Roșu, Iglesias, Politic – Gregorio
Rezerve: Dujmovic, Bena, I.Roșu, Țîră, Abdallah, Patriche, Florescu, Al. Irimia, D. Irimia
Antrenor: Ovidiu Burcă

Sepsi: Niczuly – Oteliță, Bălașa, Ninaj, Dumitrescu – Aganovic, Alimi – Varga, Kallaku, Damașcan – Safranko
Rezerve: Moldovan, Ciobotariu, Oroian, F. Junior, Păun, I. Gheorghe, Ștefănescu, Nistor, Rondon
Antrenor: Liviu Ciobotariu

Stadion: „Arcul de Triumf”, București (capacitate: 8.207 locuri)
Arbitru: Istvan Kovacs (Carei) / A1: Ovidiu Artene (Vaslui) / A2: Marius Badea (Râmnicu Vâlcea) /
Arbitru VAR: Cătălin Popa (Pitești) / Arbitru AVAR: Daniel Mitruți (Craiova) / R1: Iulian Călin (Ștefănești, Argeș) /
Observator arbitri: Octavian Șovre (Satu Mare)