Probleme mari pentru urmaşa Simonei Halep! Jaqueline Cristian, meci pe muchie de cuţit. A fost eliminată în turul trei de la Madrid

Probleme mari pentru urmaşa Simonei Halep! Jaqueline Cristian, meci pe muchie de cuţit. A fost eliminată în turul trei de la Madrid. Sportiva noastră sperea să dea lovitura şi a început mai bine meciul.

Jaqueline Cristian, locul 73 WTA, a fost eliminată, duminică, în turul trei al turneului de categorie WTA 1000 de la Madrid.

Probleme mari pentru urmaşa Simonei Halep!

Jaqueline Cristian a fost învinsă de favorita 13, sportiva americană Danielle Collins, locul 15 WTA. Românca a început foarte bine meciul împotriva americancei. A şi câştigat primul set scor 6-3. Din păcate pentru Cristian Collins a preluat conducerea meciului pe care l-a trimis în decisiv. S-a impus în setul al doilea cu scorul de 6-4. În decisiv, românca nu a mai avut nicio şansă. Americanca s-a impus cu scorul de 6-1 şi s-a calificat mai departe, la Madrid. Meciul s-a disputat pe durata a două ore şi un minut.

Jaqueline Cristian a obţinut pentru participarea în turul trei 51.665 de euro şi 65 de puncte.