Mircea Rednic s-a dezlănţuit! Reacţia serii după victoria cu Poli Iaşi. Avertisment pentru Dinamo, adversara din ultima etapă

Mircea Rednic a avut o reacție vehementă după victoria înregistrată cu Poli Iași. Mesajul transmis adversarilor de la Dinamo după mâna de ajutor pe care le-a dat-o. Să fie pregătiți pentru meciul din ultima etapă.

UTA Arad s-a impus în fața celor de la Poli Iași cu scorul de 2-0. În urma victoriei, echipa lui Mircea Rednic trece pe prima poziție din paly-out, la un punct în fața celor de la Oțelul Galați.

Mircea Rednic s-a dezlănţuit!

Deși i-a ajutat pe cei de la Dinamo, prin acestă victorie, Mircea Rednic a declarat la finalul meciului că, la meciul din ultima etapă, cu echipa din Ștefan cel Mare, vrea victorie. Acest lucru ar putea însemna retrogradarea echipei.

”În prima repriză am suferit, doar ne-am apărat, am ajuns sporadic în careul lor. Fotbalul se joacă pe goluri, asta e. Repriza a doua a fost noastră, asta și datorită schimbărilor. I-am surprins pe contraatac și am reușit să câștigăm.

Așa se joacă acum în play-off. Sunt meciuri grele, mă bucur că am terminat cu victorie. Pregătim meciul cu FCU Craiova, cu Adrian Mititelu, prietenul meu. Oțelul a fost cea mai echilibrată echipă, ne-a dat încredere faptul că am reușit să câștigăm cu ei.

Spuneați că noi retrogradăm, că prima echipă retrogradată e UTA. E greu când faci atâtea schimbări la nivel de lot, dar am revenit. Cu inima stau bine. Cu FCU să fie stadionul plin și să terminăm campionatul cu o victorie”, a declarat Mircea Rednic, după meci.