Final incendiar la Arad! S-a terminat UTA – Hermannstadt. Ce au făcut oamenii lui Mircea Rednic

Final incendiar la Arad! S-a terminat UTA – Hermannstadt. Ce au făcut oamenii lui Mircea Rednic. A fost un duel de play-out între două echipe fără griji în privinţa retrogradării din Superliga.

UTA lui Mircea Rednic a început foarte prost meciului. Oaspeţii au dominat şi au deschis scorul în minutul 19.

S-a terminat UTA – Hermannstadt

Daniel Paraschiv a deschis scorul din lovitură de la 11 metri. Apoi, în startul reprizei secunde, cei de la Hermannstadt au avut 3 minute magice. Acelaşi Daniel Paraschiv a marcat în minutele 46 şi 49.

Mircea Rednic a făcut schimbări în echipă. UTA a dat semne de viaţă în minutul 63. Micovschi a fost cel care a redus din diferenţă spre bucuria celor 6.340 de fani din tribune, majoritatea copii.

Scor final UTA- Hermannstadt 1-3 şi sibienii îi egalează la puncte pe oamenii lui Mircea Rednic. Cele două echipe se află pe primele două locuri în play-out, cu câte 27 de puncte acumulate fiecare.

UTA – Hermannstadt, echipele de start

UTA: Kucher – T. Căpușă, Benga, Conte, Trif – Vulturar, Joao Pedro, Fabry – Micovschi, Luckassen, Omondi
Rezerve: Fl. Iacob – Stolnik, Diogo Rodrigues, De Freitas, A. David, Rareș Pop, D. Iurasciuc, Vl. Morar, Al. Tudorie, Ariel Lopez, Ezekiel
Antrenor: Mircea Rednic

Hermannstadt: Căbuz – Butean, V. Găman, Bejan, Opruț – Balaure, Mino Sota, Murgia, I. Stoica – G. Iancu, Paraschiv
Rezerve: Muțiu – Pop, Medina, I. Stoica, A. Oroian, Cr. Neguț, Biceanu, K. Ciubotaru, NGoma, D. Iancu, R. Fonseca, A. Jipa, Fonseca
Absent: Antoche (accidentat)
Antrenor: Marius Măldărășanu

Stadion: Francisc Neumann
Arbitru: Dumitrache Bogdan (Bucureşti). A1: Necula Mihaita (Bucureşti), A2: Vatamanu Cosmin (Bucureşti)
Arbitru VAR: Fesnic Horatiu Mircea (Cluj-Napoca). Arbitru AVAR: Trandafir Cristina Mariana (Bucureşti)