Final incendiar în lupta pentru play-off din Superliga! 5 echipe s-au bătut pentru două locuri. Ce au făcut băieţii lui Gică Hagi + Surprize uriaşe

Final incendiar în lupta pentru play-off din Superliga! 5 echipe s-au bătut pentru două locuri. S-a aflat ce au făcut băieţii lui Gică Hagi care au tremurat serios până la final pentru locul în primele 6 echipe.

Ultima etapă din Superliga a propus o luptă nebună, pe 5 stadioane. Au fost meciuri pe muchie de cuţit, fără mari realizări.

Final incendiar în lupta pentru play-off din Superliga!

Ultima etapă din Superliga a propus 5 dueluri nebune. Dinamo, într-o cursă nebună pentru supravieşuire, nu i-a dat nicio şansă UTA-ei lui Mircea Rednic. Deşi arădenii încă mai sperau la un loc de play-off, nu au reuşit mare lucru pe Arcul de Triumf. Gregorio a marcat în prima repriză şi oamenii lui Zeljko Kopic au obţinut 3 puncte mari în lupta pentru evitarea retrogradării.

Dinamo-UTA 1-0

Echipa lui Adrian Mutu, CFR Cluj a trăit periculos cu Hermannstadt. Băieţii lui Marius Măldărăşanu mai aveau şanse la play-off teoretice. Ar fi trebuit să câştige şi să aştepte jocul rezultatelor. În prleungiri, Otele a marcat şi a adus trei puncte pentru clujeni.

CFR Cluj-Hermannstadt 1-0

Petrolul nu mai avea şanse la play-off, dar juca împotriva celor de la Sepsi. Covăsnenii depindeau şi ei de jocul rezultatelor. Florin Ştefan a marcat în prima parte şi reuşita sa putea fit crucială. Petrolul a egalat însă pe finalul partidei, prin Berisha. Nu a fost de ajuns. În prelungiri, Debeljuh a făcut 2-1 pentru oaspeţi.

Petrolul-Sepsi 1-2

U Cluj era doar la mâna ei. Ar fi trebuit să învingă la Voluntari şi mergea în play-off- Şepcile roşii au fost însă de nerecunoscut în Ilfov. Nu au reuşit să câştige şi au ratat o şansă istorică.

Voluntari-U Cluj 0-0

Farul lui Gică Hagi nu a reuşit mare lucru în Moldova, cu lanterna roşie din Superliga. Mai mult, moldovenii au controlat meciul. Au avut şi om în plus, dar s-a terminat fără goluri. Chiar şi aşa, constănţenii au reuşit calificarea în play-off.

FC Botoşani-Farul 0-0