Final incendiar în Gruia! S-a terminat CFR Cluj-Sepsi. Rezultat care o interesează direct pe FCSB

Final incendiar în Gruia! S-a terminat CFR Cluj-Sepsi. Rezultat care o interesează direct pe FCSB, aflată în luptă directă cu echipa clujeană pentru titlu în Superliga. Trupa lui Andrea Mandorlini a obţinut o nouă victorie importantă.

Echipa lui Andrea Mandorlini a obţinut alte 3 puncte importante în lupta de la distanţă cu cei de la FCSB.

S-a terminat CFR Cluj-Sepsi

După o primă repriză în care nu a forţat deloc, echipa lui Andrea Mandorlini a primit un cadou. Aganovic a pus mâna pe minge în careu, iar Tachtsidis a transformat penalty-ul, în minutul 41.

Sepsi putea egala la 6 minute de la reluare. Florin Ştefan a tras, dar mingea sa a lovit transversala. Cei 5139 de fani au fost mai liniştiţi după reuşita lui Camora din minutul 70. În minutul 81, Bîrligea a dus scorul la proporţii de neprezentare în această restanţă. S-a terminat CFR Cluj-Sepsi 3-0 şi trupa din Gruia se apropie la un punct de liderul FCSB. Sepsi rămâne pe 9 după ce a pierdut această restanţă, dar mai are încă una.

CFR Cluj – Sepsi, echipe de start:

CFR CLUJ (5-3-2): Sava – L. Mihai, Mogoș, Ajeti, Kresic, Morgan – Muhar (cpt.), Tachtsidis, Cvek – Juricic, Jefte
Rezerve: Hindrich – Camora, M. Ilie, R. Filip, Fica, Deac, Konoplyanka, Otele, Bîrligea
Absent: Cr. Manea (accidentat)
Antrenor: Andrea Mandorlini

SEPSI (4-3-3): Niczuly (cpt.) – Aganovic, Bălașa, Kecskes, Fl. Ștefan – Oroian, Alimi, Francisco – I. Gheorghe, Debeljuh, Ștefănescu
Rezerve: D. Moldovan – Dobozi, Renta, Damașcan, C. Matei, Rondon, R. Varga, Kallaku, Safranko
Absenți: D. Ciobotariu, Oteliță, N. Păun, J. Rodriguez (accidentați), Ninaj (suspendat)
Antrenor: Liviu Ciobotariu

Stadion: Dr. Constantin Rădulescu (Cluj-Napoca)
Arbitru: George Găman; A1: Ciprian Danșa; A2: Adrian Popescu; Arbitru VAR: Viorel Flueran; Asistent VAR: Daniela Constantinescu