Ploaie de goluri la Măgurele! S-a terminat CSM Alexandria-CFR Cluj. Ce au făcut băieţii lui Andrea Mandorlini

Ploaie de goluri la Măgurele! S-a terminat CSM Alexandria-CFR Cluj. S-a aflat ce au făcut băieţii lui Andrea Mandorlini. A fost un adevărat galop de sănătate pentru formaţia din Gruia.

Echipa lui Andrea Mandorlini a suferit doar 7 minute la Măgurele. Atât a reuşit echipa de ligă secundă să stea la egalitate cu fosta campioană.

Ploaie de goluri la Măgurele!

Băieţii lui Andrea Mandorlini au deschis scorul după doar 3 minute de la startul jocului. Tânărul Alin Fică a deschis scorul. Apoi, cei de la CFR Cluj au început să se întreacă în gafe. Totul a culminat cu un henţ prostesc făcut în careu de Vasile Mogoş. Stancu a transformat penalty-ul şi a egalat în minutul 35. Peste doar 7 minute, Muhar a făcut 2-1 pentru cei din Gruia.

Imediat după pauză, Camora, abia intrat în teren a marcat pentru 3-1. S-a terminat CSM Alexandria-CFR Cluj 1-3 şi ardelenii câştigă primele puncte în grupa de Cupa României.

CSM Alexandria – CFR Cluj, echipe de start

CSM Alexandria: Brânză – Ciobanu, Cană, Perju, Georgescu – Stancu, Mogoș – Iakabfi, Crețu, Dodoi – Neagu
Rezerve: Cristică, Voicu, Nedelea, Jerdea, Horșia, Gîdea, Simon, Nicola, Baican
Antrenor: Mihai Nițescu

Echipa de start CFR Cluj: Hindrich – Mogoș, Rion, Kresic, Morgan – Filip, Muhar, Fică – Krasniqi, Betancor, Juricic
Rezerve: Sava, Bălgrădean, Camora, Nortey, Lucaci, Deac, Otele, Bîrligea, Mihai
Antrenor: Andrea Mandorlini

Din această grupă de Cupa României mai fac parte şi rivalii clujenilor. Cei de la U Cluj s-au impus cu 3-1 în Ghencea, în faţa echipei Armatei. Şi FC Botoşani, dar şi Rapid mai compun grupa A.