Final incendiar în Gruia! S-a terminat CFR Cluj-FC Voluntari. Ce a făcut Adrian Mutu la revenirea în Superliga

Final incendiar în Gruia! S-a terminat CFR Cluj-FC Voluntari. S-a aflat ce a făcut Adrian Mutu la revenirea în Superliga. A fost o dispută dificilă pentru ardeleni care au avut probleme în primele 60 de minute.

Adrian Mutu a revenit în Superliga după doar câteva luni în Azerbaidjan. A suferit în prima parte a meciului cu ilfovenii, dar meciul a fost rezolvat în doar două minute.

S-a terminat CFR Cluj-FC Voluntari

Echipa lui Adrian Mutu a început meciul greu şi fără idei. Nu a avut mari ocazii de gol. A reuşit să deschidă scorul însă prin Bîrligea, în minutul 36. Avantajul gazdelor nu a durat prea mult. Nemec a reuşit egalarea în minutul 43. Putea fi chiar 2-1 pentru ilfoveni, dar Popescu a lovit doar bara.

Meciul s-a decis în partea secundă, în doar două minute. Carnat a trimis, inexplicabil, în propriul careu din aut şi Otele a marcat pentru 2-1. Imediat a marcat şi Tachtsidis, spre bucuria celor 2.500 de fani prezenţi la meci, număr oficial. Nigerianul Michael a marcat şi el, în minutul 75, la debutul pentru echipa din Gruia. Scor final CFR Cluj-FC Voluntari 4-1 şi noua echipă a lui Adrian Mutu revine pe locul secund, la 11 puncte în spatele liderului FCSB. de partea cealaltă, Voluntariul rămâne pe loc de baraj.

CFR – FC Voluntari, echipe de start:

CFR: Sava – Manea, Boben, M. Ilie, Mamic – Muhar, Keita, Tachtsidis – Deac, Bîrligea, Otele
REZERVE: Hindrich, Bălgrădean, Mogoș, Ajeti, R. Filip, Avonou, Fică, El Kaddouri, Serebe, Ciubancan, Peter Michael
ABSENȚI: Camora, Cvek, Kresic (accidentați)
ANTRENOR: Adrian Mutu

FC VOLUNTARI: J. Fernandez – Ricardinho, Paz, Matricardi – Boboc, Rața, Crepulja, Carnat – V. Ciobanu, Nemec, R. Popescu
REZERVE: Armaș, Droppa, D. Andrei, Aliji, Dumiter, Cocian, D. Florea, O. Vâlceanu, Voican
ABSENT: Andreias Niță (accidentat)
ANTRENOR: Marin Dună

Stadion: ”Dr. Constantin Rădulescu”
Arbitru: Rareș Vidican (Satu-Mare) / Asistenți: George Neacșu (Argeș), Imre-Laszlo Bucsi (Sfântu Gheorghe) / Arbitru VAR: Sebastian Colțescu (București), Asistent VAR: Cristian Moldoveanu (Sfântu Gheorghe)