Final dramatic pentru Adrian Mutu! S-a terminat CSU Craiova-Rapid. S-a marcat în ultimele minute

Final dramatic pentru Adrian Mutu! S-a terminat CSU Craiova-Rapid. S-a marcat în ultimele minute ale partidei. A fost o nebunie de meci în ziua de Paşte, între cele două echipe care speră să mai prindă podiumul Superligii.

Trupa lui Adrian Mutu a suferit încă de la începutul partidei. A jucat cu un om mai puţin pe teren după primul sfert de oră.

Final dramatic pentru Adrian Mutu!

Rapidul lui Adrian Mutu a rămas cu  un om mai puţin după eliminarea lui Costache. Trupa lui Eugen Neagoe s-a năpustit în atac. A ratat mai multe oportunităţi, dar s-a văzut condusă. Creţu a pus mâna pe minge în careu şi Dugandzic a marcat din penalty.

Avantajul giuleştenilor a durat doar 7 minute. Cîmpanu a egalat cu un şut de la distanţă în minutul 38. Paradoxal, Rapid a avut mai multe oportunităţi în partea a doua. Totuşi, gazdele au marcat golul de 2-1. A înscris Markovic în minutul 82. S-a terminat 3-1 după reuşita lui Roguljic din prelungiri. În urma acestui rezultat, gazdele au rămas pe 4, cu  32 de puncte, în timp ce Rapid pare condamnată la locul 5. Are 28 de puncte şi pare că nu poate mai mult de atât.

CSU Craiova – Rapid, echipe de start:

CSU Craiova: I. Popescu – Șt. Vlădoiu, Zajkov, Raul Silva, Ndong – Al. Crețu, Al. Mateiu – Cîmpanu, Baiaram, A. Ivan – Koljic
Rezerve: Lazar – Căpățînă, Badelj, V. Găman, Screciu, Sala, Roguljic, Rivaldinho, Markovic
Antrenor: Eugen Neagoe

Rapid: H. Moldovan – Onea, Săpunaru, Dr. Grigore, Jr. Morais – Al. Albu, Crepulja, Pănoiu – Sefer, Dugandzic, Costache
Rezerve: Drăghia, Bamgboye, Ignat, P. Iacob, Fl. Ștefan, Papeau, Emmers, Al. Ioniță II, Ongenda
Antrenor: Adrian Mutu

STADION: „Ion Oblemenco” (Craiova)
ARBITRU: Petrescu Radu (Bucureşti) A1: Ghinguleac Radu Adrian (Bucureşti) A2: Marica Mihai Marius (Bistriţa – Bistriţa Năsăud) Arbitru VAR: Haţegan Ovidiu (Arad) Arbitru AVAR: Vişan Florian Alexandru (Galaţi)