Final de meci pe muchie de cuţit pe Arcul de Triumf! S-a terminat Dinamo-Poli Iaşi. Promovarea directă în Superliga, aproape rezolvată. Trupa lui Leo Grozavu s-a distrat cu echipa din Ştefan cel Mare.

Dinamo nu a existat decât o repriză în derby-ul de promovare cu cei de la Poli Iaşi. Moldovenii s-au distrat cu echipa lui Ovidiu Burcă.

Final de meci pe muchie de cuţit pe Arcul de Triumf!

Dinamo-Poli Iaşi 1-3 şi echipa lui Ovidiu Burcă îşi poate lua adio de la promovarea directă în Superliga. Meciul a fost ultimul din etapa a cincea din play-off-ul Ligii a II-a. Pentru Poli Iaşi au marcat Harrison (42) şi Roman (57, 68). Golul formaţiei Dinamo a fost înscris de Ghezali, în minutul 22.

În clasament, Poli Iaşi este lider, cu 49 de puncte, două mai multe decât echipa Armatei, aflată pe locul 2. Dinamo este pe poziţia 4, cu 38 de puncte. Echipa Armatei joacă însă degeaba în play-off-ul de promovare. Este o formaţie de drept public şi nu poate avansa în Superliga. Oţelul, echipa de pe locul 3 are mari şanse, momentan, să meargă, alături de Poli Iaşi, direct în Superliga.