FC Hermannstadt – UTA 0-0. Sibienii au dat gol, dar a fost anulat după analiza VAR

Hermannstadt și UTA Arad au terminat la egalitate, scor 0-0, meciul din etapa 26 a Ligii 1.

În minutul 13, Cornel Ene a trimis mingea în poarta arădenilor dar golul a fost anulat pe motiv de offside.

Cele două echipa au ”uitat” să se apere și au încercat să atace pe tot parcursul reprizei.

Batha de la UTA și Popescu de la Hermannstadt au ratat două ocazii importante în primele 40 de minute ale primei părți.

În minutul 88, arădenii au avut o ocazie uriașă, însă portarul Karlo Letica și-a salvat echipa. Hermannstadt – Uta s-a terminat 0-0.

Sibienii sunt pe locul 11 cu 26 de puncte, în timp ce arădenii sunt pe 15 cu 24 de puncte.

Hermannstadt – UTA Arad, echipe de start

Hermannstart: Letica – Butean, Ene, Antoche, Opruț – Mion, Biceanu – Balaure, Limaj, Popescu – Paraschiv
Rezerve: Muțiu, Etienne, Issah, P. Iancu, P.Petrescu, Oroian, Bărbuț, Buhăcianu, Babic
Antrenor: Marius Măldărășanu

UTA: Balauru – Benzar, Chindriș, Benga, Abeid – Anton, Batha, Ubbink – Roger, Milosevic, R. Pop
Rezerve: Mociu, Vukcevic, Hoxhallari, Dobrescu, Cascini, Otele, Postolachi, Willie, Pașcalău
Antrenor: Lazslo Balint

Stadion: Municipal (Sibiu)
Arbitru: Găman George Cătălin (Craiova) / A1: Gheorghe Sebastian Eugen (Suceava), A2: Vornicu Adrian (Iaşi) / Arbitru VAR: Vidican Rares George (Satu Mare), Arbitru AVAR: Bîrdeş Romică (Piteşti)