Elias Charalambous, anunţ de ultimă oră! S-a aflat înaintea meciului cu Sepsi. Mutarea de titlu a antrenorului de la FCSB

Elias Charalambous, anunţ de ultimă oră! S-a aflat înaintea meciului cu Sepsi. Mutarea de titlu a antrenorului de la FCSB.

Echipa lui Gigi Becali joacă primul meci din play-off cu Sepsi, duminică, 17 martie 2024, de la ora 21:00.

Mutarea făcută de Elias Charalambous înaintea meciului cu Sepsi

Elias Charalambous a vorbit despre primul meci pe care echipa sa îl va juca în play-off. Antrenorul liderului spune că Eduard Radaslavescu (19 ani) ar putea să joace cu echipa din Sfântu Gheorghe. De asemenea, a anunțat și numele jucătorului care nu face pate din lot.

”Doar Pantea nu e în echipă. Haruț a revenit, dar nu va fi în echipă pentru acest meci. Vom vedea și cu Radaslavescu azi. Ieri s-a antrenat bine, dar vrem să-l vedem și azi”, a spus Charalambous, în conferința de presă de azi.

Eduard Radaslavescu a avut probleme la meciul cu Petrolul, scor 1-0. A jucat doar 13 minute, apoi a fost nevoit să părăsească terenul. S-a accidentat, iar glezna piciorului drept i-a fost imobilizată cu o atelă și s-a putut vedea cum călca cu greutate.

Charalambous speră că FCSB va scoate un rezultat bun și toată lumea va uita umilința din meciul cu Rapid, scor 0-4.

”Primul meci din play-off, jucăm cu Sepsi mâine. Trebuie să arătăm o reacție. Sunt sigur că jucătorii vor reacționa pentru a lua cele trei puncte. Avem nevoie de sprijinul fanilor mai mult decât oricând, pe parcursul celor 90 de minute.

Cel mai bun mod de a începe play-off-ul este cu o victorie. Cred că jucătorii mei vor arăta o reacție pentru a lua cele trei puncte.

E fotbal și niciodată nu știi care va fi rezultatul. Nu plângem. Suferim după înfrângere (n.r. după 0-4 cu Rapid), dar e normal să câștigi sau să pierzi meciuri.

După o înfrângere e o bună oportunitate să ne trezim. Nu plângem după o înfrângere”, a spus Elias Charalambous, la conferința de presă.