Dumitru Dragomir s-a dezlănţuit! Ce l-a enervat după derby-ul Craiovelor: ‘Arbitrajul a fost ca meciul, slab’

Fostul preşedinte al LPF, Dumitru Dragomir, s-a dezlănţuit! La finalul meciului FCSU Craiova- CSU Craiova 1-2 oracolul de la Bălceşti a dezvăluit ce l-a enervat după derby-ul Craiovelor.

Dumitru Dragomir a fost supărat şi pe galeria lui FCU, dar nu i-a convenit nici meciul, dar nici arbitrajul lui Istvan Kovacs.

Dumitru Dragomir s-a dezlănţuit!

FCU Craiova – CSU Craiova 1-2 a fost marcat de arbitrajul prost al lui Istvan Kovacs, dar şi de incidentele care au dus la întreruperea meciului timp de 10 minute, în repriza a doua. Cunoscut ca un contestatar al suporterilor din peluze, Dragomir nu s-a abţinut nici acum. A criticat dur spectacolul pirotehnic al celor de la Peluza Sud 97, galeria lui FCU.

„Urât meci din toate punctele de vedere. Credeam că în tribune nu mai intră oamenii sălbatici. Chiar dacă eu am făcut o lege împotriva lor, Jandarmeria nu ține cont. Dacă vede UEFA ce se întâmplă… Cum să faci așa ceva?! Ați mai văzut în lume așa ceva?

Al doilea aspect. Meciul a fost urât din toate punctele de vedere, mai puțin efortul fizic. S-a depus mult din ambele părți. Amândouă echipele sunt de pluton. Arbitrajul a fost ca meciul. Slab!

Echipa lui Mititelu a pierdut controlul când a început să joace cu mingi lungi pe atacant. Balint a greșit când l-a scos pe Căpățînă din dreapta, el a fost cel mai bun jucător al lor în acest campionat”, a spus Dumitru Dragomir, potrivit gsp.ro.