Dorinel Munteanu s-a dezlănţuit! Atac devastator la adresa propriei echipe. Ce l-a scos din sărite pe antrenorul Oţelului

Dorinel Munteanu s-a dezlănţuit! Atac devastator la adresa propriei echipe. S-a aflat ce l-a scos din sărite pe antrenorul Oţelului. S-a năpustit la adresa jucătorilor după 1-1, pe teren propriu, cu Hermannstadt.

Dorinel Munteanu a fost extrem de nemulţumit de jocul echipei sale. A ales să-l schimbe pe Ștefan Bodișteanu după doar 21 de minute.

Dorinel Munteanu s-a dezlănţuit!

Echipa lui Dorinel Munteanu a obţinut un egal după reuşita din penalty-ul transformat de Alexandru Pop în minutul 89. Nemulțumit de felul în care arăta echipa lui, Dorinel Munteanu a mutat încă din minutul 21. Răzvan Tănasă i-a luat locul lui Ștefan Bodișteanu. La final de meci, antrenorul Oțelului a avut cuvinte grele pentru mijlocașul împrumutat de la Farul.

„Pe Bodişteanu puteam să îl schimb din minutul 5, nu din minutul 17. Asta trebuie să fie o învăţătură de minte pentru el. A venit ca talent, să ajute echipa, nu să facă figuraţie pe teren.

Asta este valabil pentru toţi jucătorii pe care i-am adus. Nu ajută echipa, la revedere! Cine este prieten cu mine ajută echipa. Bodişteanu chiar are un salariu destul de consistent. El trebuie să îşi bage minţile în cap. Aici se munceşte foarte mult. Puteam să îl scot din minutul 5.

Dacă toţi jucătorii meu sunt concentraţi la miza jocului, la organizarea jocului, la ceea ce trebuie să respecte, eu sunt convins că tuturor echipelor le va fi greu. Putem să câştigăm cu toate echipele dacă fac ce spun”, a „tunat” Munteanu, potrivit OrangeSport.

Cât despre duelul contra sibienilor, Munteanu a spus că echipa lui merita victoria. „Dacă adversarul nostru este mulţumit cu un punct, eu nu pot să fiu mulţumit cu acest punct. Atât în prima, cât şi a doua repriză am avut ocaziile mai importante. Vreau să remarc efortul băieţilor.

Am luat un gol prostesc, venit de nicăieri. Ne-au prins pe un contraatac şi am greşit. Nu ştiu cine a greşit, voi discuta cu băieţii. Sunt dezamăgit pentru că am ştiut ce meci vom avea. Hermannstadt este o echipă bună care vrea şi ea să ajungă în play-off”, a mai spus Dorinel.

În urma acestui rezultat, Oțelul a ajuns la 16 puncte, 4 sub adversara de astăzi. Gălățenii n-au mai câștigat de 3 meciuri, de pe 29 septembrie.