Dorinel Munteanu are tupeu! Anunţ incredibil după egalul cu CFR Cluj: ‘Nu s-a văzut diferenţa dintre noi’ + Obiectiv clar al Oţelului

Dorinel Munteanu are tupeu! Anunţ incredibil după egalul cu CFR Cluj. Antrenorul Oţelului spune că ar fi trebuit să câştige în Gruia, după numărul ocaziilor din prima repriză. S-a terminat 0-0 şi moldovenii au spus clar. Visează la play-off.

Dorinel Munteanu a fost impresionat şi de primirea de care a avut parte în Gruia. A fost primul antrenor cu  care CFR Cluj a ajuns în cupele europene.

Dorinel Munteanu are tupeu!

„A  câştigat un punct foarte important şi meritat. Am întâşnit o echipă invincibilă pe teren propriu. Noi am avut 2-3 ocazii de a marcat în prima repriză. E un punct mai mult decât meritat. Am mai jucat cu echipe cu multe goluri marcate că şi noi suntem cea mai bună apărare.

Nu s-a văzut diferenţa dintre noi. Puteam marca în prima repriză, dar sunt mulţumit pentru acest punct câştigat. Acest punct va fi şi mai important dacă vom câştiga acasă cu Hermannstadt. „, a spus Dorinel Munteanu, la finalul meciului, în direct la Digi Sport.

Şi portarul Cosmin Dur-Bozoancă este mulţumit de egalul de pe terenul celor de la CFR Cluj. La Oţelul însă pretenţiile au crescut. Moldovenii chiar visează la un loc în play-off. „Un egal muncit şi meritat. O primă repriză bunî, am stat bine în teren şi în repriza a doua. Un punct, dar suntem mulţumiţi. Mă bucur că am ţinut apărarea intactă. Apărarea începe din atac, toată echipa aleargă. Acesta e rodul muncii întregii echipei. Sperăm să ajungem în play-off. Încercăm să şi marcăm”, a spus portarul Oţelului, conform sursei citate.