Dinamo și CSA Steaua, calificate în play-off-ul Cupei României! Rezultatele zilei în competiția K.O.

CSA Steaua a avut nevoie de lovituri de departajare ca să treacă în faza următoare, adică pllay-off-ul pentru grupele Cupei României: a învins-o cu 2-2 (3-5 d.l.d.) pe Flacăra Moreni.
Echipa lui Oprița a condus la pauză, grație reușitei lui Enceanu.

Flacăra Moreni a avut o revenire de senzație: a marcat două goluri în două minute prin Băltăreț (minutul 80) și Niculaescu (minutul 81), dar Steaua a egalat și după prelungiri, s-a ajuns la penalty-uri câștigate de ”militari”.

Dinamo a câștigat și ea în fața celor de la Tunari, 3-0, și merg mai departe, către grupele Cupei României. Dinamo a deschis scorul în minutul 15, prin Neluț Roșu, a marcat în repriza a doua prin Ahmed Bani (minutul 62), iar Alexandru Darius Pop a stabilit scorul final (minutul 90).