David Miculescu a jucat degeaba la Mioveni! UTA n-a avut nicio şansă cu Voluntariul. Arădenii, executaţi în 4 minute

David Miculescu a jucat degeaba la Mioveni! Ilie Poenaru nu a vrut să audă dorinţa lui Gigi Becali şi să-l menajeze pe jucătorul care tocmai a fost acontat de către cei de la FCSB. Chiar şi aşa, UTA n-a avut nicio şansă cu Voluntariul. Arădenii au fost executaţi în 4 minute.

Voluntariul n-a avut milă de UTA. Echipa lui Liviu Ciobotariu s-a impus în faţa arădenilor, chiar dacă a jucat meciul considerat acasă, la Mioveni. În Ilfov, se schimbă gazonul.

David Miculescu a jucat degeaba la Mioveni!

David Miculescu, viitorul jucător al FCSB, după ce Gigi Becali a decis să achite 1,7 milioane de euro în schimbul său, nu s-a remarcat cu absolut nimic. Mai mult, Poenaru l-a schimbat după 75 de minute.

FC Voluntari a decis soarta meciului cu UTA în doar patru minute, pe finalul primei reprize. Nemec în minutul 39 şi Lopes, în minutul 43, au marcat cele două goluri care au decis soarta partidei la care au asistat doar 275 de spectatori. Pe final de partidă, echipa lui Liviu Ciobotariu a mai marcat o dată prin Daniel Florea şi s-a terminat Voluntari – UTA 3-0.

Echipele de start la FC Voluntari – UTA Arad:

FC VOLUNTARI: M. Popa – Veiga Varzim, Matricardi, Armaș (cpt.), Al. Vlad – Meleke, Droppa, Rață – Cr. Costin, Nemec, Da Veiga Lopes

REZERVE: Rîmniceanu – Aliji, Andres, Marrone, Helder Tavares, Voican, L. Fulop, Merloi, Florea

ANTRENOR: Liviu Ciobotariu

UTA ARAD: Iacob – Vukcevic, Erico, Benga, Hoxhallari – Batha, Cascini – Ubbink, Miculescu, Otele – Keșeru (cpt.)

REZERVE: Balauru – Isac, Stahl, Matei, Șteau, Ademi, Chindriș, Dobrescu, Postolachi

ABSENȚI: C. Dinu, Baxevanos (accidentați)

ANTRENOR: Ilie Poenaru

Stadion: Orăşenesc (Mioveni)

Arbitru: Popa Cătălin (Piteşti) / A1: Neacşu George Florin (Câmpulung Muscel), A2: Vodă Alexandru (Alba Iulia) / Arbitru VAR: Dima Iulian (Bucureşti), Arbitru AVAR: Bîrdeş Romică (Piteşti)