Dan Petrescu, reacție ciudată la conferința de presă. Acuză arbitrajul pentru semi-eșecul campioanei

CFR Cluj a reușit doar un egal în deplasarea de la FC Botoșani. Campioana a fost egalată în minutele de prelungiri ale partidei.

Dan Petrescu a reacționat extrem de dur la finalul partidei.

Dan Petrescu acuză arbitrajul

Dan Petrescu consideră că arbitrul partidei a influențat rezultatul final.

”Am pierdut două puncte mari, am avut 1-0 până în minutul 90. Prima repriză, destul de bună, a doua a fost mai slabă. Ei au dat gol la prima ocazie mare. Golul a venit după un aut foarte clar al nostru.

Eu nici n-am văzut golul pentru că nu înțelegeam cum de nu s-a dat aut, jucătorii s-au oprit. Nu înțeleg de ce n-a intervenit VAR-ul.

Dacă egalam noi în minutul 90, era un punct câștigat, dar așa sunt două puncte pierdute”, a declarat Dan Petrescu.

CFR Cluj a rămas pe locul 2 în Superligă și a ratat șansa de a pune presiune pe liderul Farul.

Farul lui Gică Hagi a suferit un eșec usturător în această etapă, 0-4, pe terenul lui Hermannstadt.