CSM, calificare în sferturile Ligii Campionilor de pe locul al doilea! A pierdut cu Krim Ljubljana ultimul meci al grupei

Deja în sferturile de finală ale Ligii Campionilor, CSM București avea nevoie de victorie ca să-și asigure de primul loc în grupă, indiferent de celalalte rezultate.

„Tigroaicele” începeau meciul cu Krim Ljubljana, de pe locul 2 în grupă, după liderul Kristiansand.

Și după un început mai greoi, Cristina Neagu, din nou principala marcatoare, cu 6 reușite, și colegele ei au mers cap la cap cu Radicevic și compania. Ba chiar au intrat la pauză cu avantaj de un gol, 14-13.

Însă cu calificarea deja ”în căruță”, fetele lui Adi Vasile și-au pierdut concentrarea în partea secundă. Și le-au permis adversarelor să treacă la cârma partidei. Până la urmă, Krim a câștigat cu 28-26, un meci sub nivelul Ligii Campionilor, și a obținut astfel biletul pentru play-off. Acolo unde se va bate cu campioana României, Rapid.