CSM București s-a calificat în sferturile Ligii Campionilor. Sezon de vis pentru `tigroaice` /Video

CSM București s-a calificat matematic în sferturile Ligii Campionilor cu două runde înainte de finalul grupelor.

Vipers, campioana Norvegiei și a Europei, au învins-o pe Odense, scor 34-24, iar după acest rezultat CSM nu mai poate pierde locul 2 în grupă.

CSM București, calificare senzațională în sferturi

Liderul grupei nu a avut emoții în fața fetelor de la Odense și au reușit o victorie categorică la 10 goluri diferență.

Diferența dintre Odense și CSM București a rămas de cinci puncte, cu doar două meciuri rămase de disputat pentru daneze, ceea ce le oferă ”Tigroicelor” calificarea în sferturi înainte de terminarea partidelor din Grupa A.

CSM joacă astăzi, în Germania, împotriva lui Bietigheim. Nemțoaicele sunt pe locul 5 în grupă și speră să obțină calificarea în optimi.

Primele două echipe din grupă merg direct în sferturi, în timp ce ocupatele locurilor 3-6 din cele două grupe principale se vor duela în optimile de finală

8. DHF Banik Most 11 0 0 11 272-452 0

Rapid București, campioana României la handbal feminin, joacă în grupa B și luptă pentru accederea în fazele superioare ale Ligii Campionilor.

Giuleștencele sunt pe locul 4 în grupă și evoluează astăzi în fața turcoaicelor de la Kastamonu.