Cristina Neagu, o nouă prestaţie de vis! CSM Bucureşti s-a distrat cu Odense. Echipa Primăriei, aproape de sferturile Champions League

Cristina Neagu, o nouă prestaţie de vis! CSM Bucureşti s-a distrat cu Odense. Echipa Primăriei se află aproape de sferturile Champions League. Trupa bucureşteană a profitat la maxim de grupa slabă în care a fost repartizată.

Cristina Neagu şi stelele de la CSM Bucureşti nu s-au împiedicat de Odense. Jucătoarele plătite regeşte la echipa Primăriei au făcut spectacol.

Cristina Neagu, o nouă prestaţie de vis!

Cristina Neagu şi CSM Bucureşti sunt aproape de sferturile Chmapions League. CSM București – Odense 40-31 şi româncele mai au nevoie de un punct pentru sferturile competiţiei.

Într-o Sală Polivalentă plină, echipa primăriei s-a distrat cu Odense. Prima repriză a fost cea mai bună din acest sezon. Cu Neagu magistrală și cu Davidsen de netrecut între buturi, CSM avea 10 goluri avans. Neagu a fost ce mai bună marcatoare a partidei, cu 10 goluri. Interul stânga mai are nevoie de 5 reușite pentru a atinge borna 1.000 în Liga Campionilor.

Cu victoria de astăzi, CSM București se desprinde în fruntea clasamentului grupei A. Mai are nevoie de un punct din următoarele trei meciuri pentru a obține calificarea matematică direct în „sferturile” competiției. Cele trei partidei sunt cu Bietigheim, în deplasare, cu Brest, acasă și Krim în deplasare.