Cristiano Ronaldo, atacat în timpul meciului! Panică totală pentru starul lusitan. Imagini șocante

Cristiano Ronaldo a fost atacat în timpul meciului din Bosnia! S-a declanșat o panică totală pentru starul lusitan. Au apărut imagini șocante de la incidentul reprobabil petrecut la Zenica. Motivul pentru care portughezul a fost ținta violențelor.

Bosnia și Portugalia au disputat, luni seară, meciul din preliminariile EURO 2024, scor 0-5.

Cristiano Ronaldo, atacat în timpul meciului

Spre finalul primei reprize, când selecționata din Portugalia înscrisese deja 4 goluri, Cristiano Ronaldo a fost victima unui atac. Un fan bosniac a sărit din tribună și s-a năpustit asupra lusitanului, vrând să-l pună la pământ.

La scurtă vreme după, individul a fost imobilizat de către stewarzi. Meciul a fost reluat apoi, însă un alt suporter a pătruns pe teren la pauză. El s-a îndreptat tot spre Ronaldo, cu care a vrut să facă o fotografie, iar jucătorul s-a supus dorinței acestuia.

Cristiano Ronaldo reușise să marcheze două goluri înainte să fie atacat de respectivul suporter. De altfel, fotbalistul legitimat la Al-Nassr are cele mai multe goluri înscrise în acest an (40 de goluri).