Bombă în Ardeal! S-a terminat U Cluj-Petrolul. Meciul, decis după 3 goluri marcate în 9 minute

Bombă în Ardeal! S-a terminat U Cluj-Petrolul. Meciul, decis după 3 goluri marcate în 9 minute. Jucătorii lui Ioan Ovidiu Sabău au comis-o în faţa unei candidate la retrogradarea din Superliga.

Ioan Ovidiu Sabău s-a enervat cumplit după acest meci. U Cluj a comis-o grav pe teren propriu, cu Petrolul.

S-a terminat U Cluj-Petrolul

Prima repriză a fost una de Divizia B, fără mari ocazii de gol. Totuşi, oamenii lui Ioan Ovidiu Sabău au reuşit să deschidă scorul la 10 minute de la startul reprizei a doua. Roguljic a fost cel care a marcat în minutul 55. Avantajul gazdelor a durat doar 7 minute. Noul intrat, Irobiso a fost cel care a egalat.

O nou rezervă, Jyry  a făcut 2-1 pentru oaspeţi, peste doar două minte. Asta spre disperarea celor 6.637 de fani prezenţi la meci, număr oficial. Scor final U Cluj-Petrolul 1-2 şi oaspeţii obţin 3 puncte mari în lupta pentru evitarea retrogradării. De partea cealaltă, U Cluj e cu gândul la Cupa României.

U Cluj – Petrolul, echipe de start

U Cluj: Gertmonas – Oancea, Masoero, Thallison, Roger – Rus, Simion, Bic – Roguljic, Nistor – D. Popa
Rezerve: Gorcea, Chinteș, Peteleu, Techereș, Grobry, Fossati, Silaghi, V. Gheorghe, Teșcan, Anselmo
Antrenor Ioan Ovidiu Sabău

Petrolul: Zima – Dumitru, Papp, Garutti, Țicu – Seto, Hanca – Musi, Jair, Grozav – Berisha
Rezerve: Eșanu, Bălbărău, Huja, Meijers, Radu, Diomande, Jyry, Ișfan, Bratu, Răducan, Irobiso
Antrenor Laszlo Balint

Stadion: Cluj Arena
Arbitru: Ionuț Coza (Cernica). Asistenți: Marius Badea (Râmnicu Vâlcea), Raul Ghiciulescu (Lugoj)
Arbitru VAR: Sorin Costreie (Voluntari). Asistent VAR: Ferencz Tunyogi (Zalău)