Andrea Mandorlini, dat afară?! Probleme mari pentru cei de la CFR Cluj. Început prost de 2024 pentru echipa din Superliga

Andrea Mandorlini, dat afară?! Probleme mari pentru cei de la CFR Cluj. Început prost de 2024 pentru echipa din Superliga. Formaţia din Gruia a început anul cu o nouă înfrângere, de această dată într-o partidă amicală.

Andrea Mandorlini trăieşte periculos. Nu a început deloc bine noul an. CFR Cluj a pierdut primul amical al anului.

Andrea Mandorlini, dat afară?!

CFR Cluj a suferit o înfrângere în primul amical din 2024. Echipa lui Andrea Mandorlini a pierdut disputa cu cei de la Gent. Meciul a avut loc în cantonamentul din Spania. Gent, formaţia care ocupă locul 3 în Belgia, a fost adversara clujenilor. Belgienii s-au impus cu 2-1 în amicalul din Spania.

După o primă repriză fără goluri, Gent a deschis scorul în minutul 56 prin Fernandez. Opt minute mai târziu, acelaşi atacant a majorat diferenţa pe tabelă. A profitat de o gaă a lui Kresic şi Hindrich.

Unicul gol al clujenilor a venit în minutul 77. Otele a obţinut un penalty, iar Ciprian Deac a tranformat de la punctul cu VAR.

CFR Cluj mai are programat un meci amical în cantonamentul din Spania. Pe 15 ianuarie, echipa lui Andrea Mandorlini va juca împotrica celor de la Ferencvaros din Ungaria. Formaţia din Gruia va reveni în ţară pe 19 ianuarie.

Echipele de start

CFR Cluj: Sava – Manea, Ajeti, Kresic, Ilie, Camora – Tachtsidis, Muhar, Avonou – Bîrligea, Otele.

Rezerve: Bălgrădean, Hindrich, Deac, Mogoș, Boben, Aussi, Fofana, Davordzie, Fică, Cvek, Filip, El Kaddouri, Ciubăncan, Serebe.

Antrenor: Andrea Mandorlini.

Gent: Reof – Agbor, Kandouss, Lagae, De Sart – Kums, Samoise, Brown, Gerkens – Cuypers, Orban.

Rezerve: Schmidt, De Schrevel, Fortin, Vernemmen, Gandelman, De Vlieger, Van Hauter, Fadiga, Fernandez, Depoitre, Mokio, Ayinde, Soumah.

Antrenor: H. Vanhaezebrouck.